Kovácsová Veronika

Kovacsova Veronika“Masáž má liečivú silu – upokojuje, uvoľňuje, hladí, otvára myseľ i srdce. Jej účinok sa znásobí, ak je darovaná.”

Masážam sa venujem od roku 2005. Vyštudovala som v odbore antropológia na Prif UK. Zaujímam sa o tradičnú čínsku medicínu, ozdravenie tela a mysle pomocou masáží, stravy a fytoterapie. V roku 2015 som absolvovala ročné štúdium teoretických základov tradičnej čínskej medicíny na 1. škole tradičnej čínskej medicíny v Prahe. V roku 2016 som ukončila štúdium základov čínskej liečebnej masáže Tuina na Evropskej škole Tuiny v Prahe. V štúdiu Tuiny som pokračovala aj tento rok 2017 a v súčasnosti vykonávam v praxi to, čo som a naučila. Ovládam maďarský a anglický jazyk.

Zameranie:

Uvoľnenie napätia, odstránenie svalových spazmov.

Harmonizácia a relaxácia celého tela.

Opuchy končatín po úrazoch, operáciách.

Poradenstvo v oblasti zdravého stravovania a životného štýlu z pohľadu tradičnej čínskej medicíny.

Dynamické naprávanie hornej aj dolnej časti tela.

Terapie:
1. Masáže – klasická masáž, reflexná masáž chodidiel, manuálna lymfodrenáž, indická masáž hlavy – Champi , čínska ozdravná masáž – Tuina
2. Dynamické naprávanie hornej a dolnej časti tela – jemné a bezpečné naprávanie polohy stavcov, kĺbov, naprávanie panvy.
3. Poradenstvo v oblasti stravovania a životného štýlu z pohľadu tradičnej čínskej medicíny – ako si pomôcť s ohľadom na telesnú konštitúciu, ročné obdobie a podnebie. Prebieha pomocou jednoduchých otázok o živote klienta, o jeho momentálnom zdravotnom stave – jej výsledky nenahrádzajú vyšterenia, diagnózu ani liečbu lekárom západnej medicíny, tradičná čínska medicína je v prvom rade medicínou preventívnou.

Osvedčenia:
2005 – Manuálna masáž klasická
2011 – Reflexná masáž chodidiel
2014 – Manuálna lymfodrenáž
2014 – Korekcie pohybového aparátu – prvky Dornovej, Breussovej masáže a mäkkých techník
2014 – Indická masáž hlavy champi
2015 – Teoretické základy tradičnej čínskej medicíny v Prahe
2016 – Základy čínskej liečebnej masáže – Tuina
2017 – Postgraduálne štúdium čínskej liečebnej masáže – Dynamické naprávanie hornej a dolnej časti tela, pokročilá reflexná masáž chodidiel